Oficiální obchod
0
Celková cena: 0

Cyklotrenažéry

Třídit: Výchozí nastavení

Cyklotrenažéry jsou zjednodušeně stroje, které nahrazují šlapání na kole. Jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, rekreační jezdce i pro náruživé cyklisty. Závodníci mohou tyto stroje dokonce využívat i pro svůj trénink.

Cyklistický trenažér je šetrný ke kloubům a pomáhá zvyšovat vitální kapacitu plic, má pozitivní účinky na tlak a krevní oběh, posiluje spodní část těla. Šlapání je skvělé na spalování tuků, udržení fyzické kondice i odbourání stresu. A to ať už pěkně v doma, nebo v oblíbeném fitness centru.


Cyklotrenažér s volnoběhem, nebo bez volnoběhu?

Zatímco oblíbený rotoped, který zná každý, je určen spíše pro rekreační kardio cvičení, cyklotrenažér je zaměřen na trénink s větší intenzitou.

Spinningové kolo je sice v dnešní době zaměnitelné s názvem cyklotrenažér, ale přece jen tam malá odlišnost je. Spinningové kolo je stroj bez volnoběhu, zatímco cyklotrenažér s volnoběhem. V praxi to znamená, že u spinningového kola je s pedály spojen setrvačník, a když přestanete šlapat, pedály se neustále točí. U klasického cyklotrenažéru se pedály točit přestanou a setrvačník dojede sám.

Cyklotrenažéry můžeme rozdělit na domácí a profesionální, které najdete spíš ve fitness centrech. Kromě ceny a velikosti se stroje liší také funkcemi. Profesionální cyklotrenažéry mají pevnější rám a větší maximální nosnost, takže jsou ideální pro šlapání ve stoje. Navíc jsou většinou vybaveny lepšími funkcemi a dotykovým displejem..

Na co si dát při výběru pozor?

Před nákupem cyklotrenažéru je potřeba zvážit důležité parametry. Kdo bude na stroji cvičit? Jaká je jeho hmotnost - 100 kg, 120 kg nebo 150 kg? Jaká je jeho výška? Bude se jednat o cvičení rekreační za účelem spálit přebytečné kalorie, nebo intenzivní sportovní trénink?

Spousta sportovců vyžaduje trenažér s možností šlapání ve stoje. V tom případě už je potřeba dívat se na rám kvalitní a s vysokou nosností a aby byl kvalitní.

Dalším faktorem určujícím i cenu výrobku je cyklotrenažér s možností nastavení obtížnosti. Ta lze nastavit manuálně nebo automaticky. Lepší cyklotrenažéry mají možnost propojení s PC, kde lze nastavit jednotlivé programy, a počítač za vás může automaticky měnit požadovanou obtížnost. K zátěži se váže další důležitá část, a to brzdný systém. 

Rozlišujeme tři základní typy:

- kotoučový (přítlačný) brzdný systém: nejběžnější typ, je velmi kvalitní, po čase je nutná výměna,

- magnetický brzdný sytém: odpor se vytváří magnetickým polem a brzda je velmi tichá a účinná, nedochází k opotřebování.

- elektromagnetický (indukční) brzdný systém: tento typ zvládá i velmi vysoké zátěže, je extrémně tichý a účinný. Zpravidla jím dispojuje profesionální stroj.

Sedla a pedály jsou také podstatným prvkem. Stejně, jako u klasického kola, je pohodlný posed důležitý. Při nákupu můžete zvolit sedlo gelové, sportovní nebo vycpané a nastavit si jej podle sebe. Některé kvalitní stroje umožňují posunout sedadlo také dopředu, blíž k řídítkům, což je ideální pro lidi menšího vzrůstu.

Pokud plánujete jezdit často, je lepší koupit stroj, na kterém můžete odšroubováním sedlo vyměnit za nové.

Měření tepové frekvence

Měření tepu je v dnešní době už skoro samozřejmostí a nejinak je tomu u cyklotrenažéru. Podle tepové frekvence během jízdy můžete poznat, jestli jedete správně, a sledovat výsledky svého cvičení. Základní stroje mají čidla na řídítkách, které sice tep změří, ale není to příliš přesné.

Mnohem lepší je používat hrudní pás na měření tepu, který tepovou frekvenci přenáší do PC a je schopný automaticky měnit obtížnost trasy podle naměřených výsledků. Hrudní pás ocení především aktivní sportovci, kteří si poté mohou snadno vymyslet cvičební plán a budoucí aktivity.

Konektivita s PC vám usnadní život

Kvalitní cyklotrenažéry jsou s aplikací propojeny s počítačem, kam přenáší veškeré dosažené výsledky a ukládají záznamy. Kondiční jezdci tyto funkce a vymoženosti nejspíš neocení, ale lidé, co jezdí pravidelně, chtějí mít přehled, jak jejich trénink probíhá.

Kromě toho umí programy automaticky nastavit obtížnost jízdy na základě zadaných kritérií nebo tepové frekvence. Skvělé je, že si můžete nastavit například spuštění simulátoru vaší oblíbené krajiny při jízdě se můžete kochat nastaveným okolím.

Cyklistické trenažéry jsou opravdu skvělé a velmi snadno ovladatelné. Na vás je jen nastavení základních parametrů. Snadnou manipulaci zajistí přídavná kola a díky seřizovacím nožkám snadno vyrovnáte jakoukoli nerovnost na podlaze.

Oblíbené